Culligan Ürün Dizini

Endüstriyel, Ticari, Tıbbi ve Şebeke Suyu Uygulamaları için Su Arıtma Ürünleri

Culligan’ın çeşitli sektörlere uçtan uca su arıtma çözümleri sunmada bir küresel sağlayıcı olarak 80 yıldan daha uzun bir deneyimi vardır. Culligan’ın devrim niteliğindeki modüler tasarımları, pazardaki en hızlı kurulumlu komple sistemlerden biridir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilirler. Modüler olma kapasitesi sayesinde sermaye harcamaları optimize edilirken, suyunuza en iyi düzeyde arıtma sağlanır.

Su Filtrelemesi

easy a filtration- Culligan

Otomatik temizlemeli filtreler

Otomatik temizlemeli filtreler, filtre kartuşu değiştirmeye gerek kalmadan su içindeki askıdaki katı maddeleri temizleyebilir. Farklı kapasite ve filtreleme seviyelerine sahip tam otomatik veya yarı otomatik versiyonları mevcuttur.

FGX3- Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Mikrofiltrasyon

Mekanik filtreler küçük ölçekli su filtreleme sorunlarının çözümü için oldukça esnek, çok yönlü ve ekonomik çözümlerdir. Çoğunlukla hassas ekipmanın korunması için askıdaki katı maddelere karşı bariyer olarak kullanılırlar.

High Efficiency water filter Twin - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Ticari Uygulamalar için Çok Katmanlı Filtreler

Hafif ticari uygulamalar ve 8 m3/sa.’e kadar yumuşatıcı ve kazan ön arıtması için uygun olan Culligan’ın ticari filtreleri, sudaki bulanıklığın giderilmesi, kokunun emilmesi, asiditenin nörtleştirilmesi ve ağır metallerin azaltılması için tasarlanmıştır.

OFSY - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

Endüstriyel Uygulamalar için Çok Katmanlı Filtreler

Tümüyle Culligan tarafından kaliteli karbon çelik kullanılarak kendi fabrikalarımızda üretilen, gıdada kullanıma uygun epoksi reçineden iç yataklara sahip olan tam otomatik ağır hizmet basınç filtreleri. Ünitelerin yüksek akışlar için birleştirilmesine imkan tanıyan modüler bir tasarım.

Culligan'ın Su Filtreleme Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Top

Su Yumuşatma

HE Softener - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Ticari Uygulamalar için Su Yumuşatıcılar

Culligan’ın ticari yumuşatıcı serisi piyasada mevcut olan en geliştirilmiş ve komple özellikli ürünlerden biridir. Bu ürünler, su sertliğinin/kireçliliğinin neden olduğu zararlı tortu birikimini azaltabilirler. Progresif Akış, Culligan Akıllı Kontrol Cihazı, Tuzlu Su Geri Kazanımı ve Aqua-Sensor® teknolojileriyle kullanılan Culligan Su Yumuşatıcısı ticari sistemleri, piyasadaki en etkili sistemler arasında yer alır.

ULTRA LINE HB Softener - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Endüstriyel Uygulamalar için Su Yumuşatıcıları

Culligan’ın endüstriyel su yumuşatıcıları, yüksek hacimli (225 m3/sa.’e kadar) uygulamalar için yüksek kalitede su yumuşatması yapar. Yumuşatılmış su, tortu giderici kimyasal kullanmaya gerek kalmadan ekipmanda demir, kalsiyum, magnezyum ve manganez iyonlarının neden olduğu zararlı tortu birikimini azaltarak kısa ve uzun vadede enerji ve maliyet tasarrufu sağlar.

Culligan'ın Su Yumuşatma Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Top

Ultrafiltrasyon

 

Ultrafiltrasyon Üniteleri

Ultrafiltrasyon (UF), çözünmeyen maddelerin sudan ayrıştırıldığı bir düşük basınç altında ayırma işlemidir.

Ultrafiltrasyon sistemleri yeraltı suları ve yüzey sularının arıtılmasının yanı sıra deniz suyunu tuzdan arındırmak için yapılan ön arıtma uygulamaları için idealdir.

Boşluklu fiber membranlar, dayanıklı dıştan içe PVDF fiber teknolojisini kullanarak, yüksek temizleme kapasitesinden, düşük kimyasal tüketiminden, yüksek geri kazanımdan ve üstün mekanik özelikler ve kimyasal direnç kombinasyonundan faydalanırlar.

Top

Ters Ozmoz

iw-evo-web-en

IW Evo: Acı Su Ters Ozmoz

Hızı saatte 40m3e ulaşan akışlar için

Culligan’ın IW Evo RO serisi, en zahmetli ve en çok titizlik isteyen ticari, endüstriyel ve kentsel su ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Modüler tasarımı ve kullanılan en yeni düşük basınçlı, yüksek verimli membranlar ile bu kızak monteli, ters ozmoz modelleri, ters ozmozla güvenilir ve yüksek kaliteli su üretirken işletme maliyetlerini de düşürebildiği kadar düşürür.


sea-water-web-en-1

SW Evo: Deniz Suyu Ters Ozmoz

Hızı saatte 40m3‘e ulaşan akışlar için

Özel olarak deniz suyunun tuzdan arındırılması için tasarlanan Culligan Deniz Suyu (SW) Ters Ozmoz ünitesi, 42.000 ppm’ye kadar tuzluluk oranlarında su arıtımı yapabilmektedir.

Ünite, dupleks paslanmaz çelik gibi korozyona dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir ve kıyıda ya da açık denizde kurulum kolaylığı sağlamak üzere kızağa monte edilmiştir.


RO G1 Series - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

E/M/G 1 Serisi RO

1 Serisi RO sistemleri, 350 lt/sa.’e kadar akışlara sahip ticari ve düşük akış uygulamaları için ideal olan bir ters ozmoz ünitesidir. Üç farklı özellik seviyesinde (E/M/G) kullanılabilen 1 serisi RO sistemi, ekonomik E1 RO modeli ile üstün özelliklerle donatılan G1 RO modelinde bulunan özelliklerin ve avantajların tamamını sunar.

MFP 4-44- Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

MFP RO

Dünyanın dört bir yanına kurulan çok yönlü MFP RO ünitesi, 3600 lt/sa.’e kadar akışlarda arıtma yapabilir. Kompakt çok yönlü çelik iskeletli ünite modern bir tasarıma, üstün kaliteli bileşenlere ve en son teknolojilere sahiptir. MFP ünitesi esneklik, güvenilirlik ve dayanıklılığın ideal bir karışımını sunar.

Culligan'ın Ters Ozmoz Su Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Top

Tıbbi ve Farmasötik Ters Ozmoz

ro2-bio-e-website

RO2 Diyaliz Ters Ozmoz

Hızı saatte 3600 l’ye kadar olan akışlar için RO2 Bi-Osmosis sistemi, tüm hastane hemodiyaliz uygulamalarına yönelik su arıtımı için idealdir. Su, en yüksek kalitede suyu üretmek için 2 ters ozmoz sisteminden geçer ancak, düşük ihtimalle olsa da, bir sorun halinde sistem otomatik olarak tek geçişli arıtma yöntemine geçerek her zaman hasta güvenliğini sağlar.

ro2-bio-thermo-website

RO2 Thermo RO

3200 L/sa seviyesine kadar akış hızı
RO2 Thermo, Culligan’ın hemodiyalizde kullanılmak üzere güvenli ve yüksek kaliteli su üretimi için tasarladığı en yeni tıbbi cihaz sertifikalı ters ozmoz sistemidir.
RO2 Termo, arızaya karşı emniyetli, PLC kontrollü 2 geçişli ters ozmoz sisteminin yanı sıra, bakterileri ve virüsleri yok etmek için dahili bir ısıyla temizleme sistemi kullanmakta ve bu sayede temizlik kimyasallarına duyulan ihtiyacı azaltmakta, hatta ortadan kaldırmaktadır.

SDS - Commercial and Industrial water treatment products - Culligan

SDS RO

Single Dialysis System (Tek Diyaliz Sistemi)

SDS (Tek Diyaliz Sistemi) hemodiyalizde kullanılmak üzere 80 lt/sa.’e kadar ters ozmozla kaliteli su üretir. Ünite hastanın evinde diyaliz, acil servis kullanımı, akut vakalarda diyaliz ve organ nakli yaptırmış hastaların tedavisi gibi uygulamalar için idealdir. Kompakt ve kolay kullanılacak şekilde tasarlanan ekipman, mobilite sunmak için tekerlek donanımına sahiptir.

Pharma - Commercial and Industrial water treatment products - Culligan

Farmasötik RO Sistemi

PHARMA ünitesi, ters ozmoz ve mineral arındırma teknolojilerini kullanarak 160 lt/sa.’e kadar ultra saf su üretir. En zorlayıcı farmasötik tipte uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan farmasötik su arıtma ünitesi, güvenilir ultra saf su üretimine ihtiyaç duyan sektörler için ideal bir seçimdir.

Culligan'ın Tıbbi Su Arıtma Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Top

İyon Giderimi – İyon Değişimi Su Arıtma Sistemleri

EDI - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

Kesintisiz Elektrikli İyon Giderimi (CEDI)

CEDI işleminde elektrik, reçine ve membran kullanılarak sudaki iyonlar giderilir, kimyasal kullanma ihtiyacı azalır. CEDI, Ters Ozmozla süzülmüş suyu daha ileri düzeyde iyon giderme işlemine tabi tutarak, multi mega om-cm kalitede su elde etmek için kullanılır. Modeller 13 m3/sa. akış hızına kadar işlem yapabilir.

Deyolit NRC - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

Otomatik İyon Giderimi

Tam otomatik iyon giderimi üniteleri 40 m3/sa.’e kadar akışlar için tasarlanmıştır. Zayıf veya güçlü tabanlı reçine tanklarına sahip olan esnek yapılandırmalardan birini seçin. Deyolit serisi iyon gidericiler, işlemin izlenmesini sağlayan ve su kalitesi önceden belirlenen bir kalite sınırının altına indiğinde otomatik olarak rejenerasyonu tetikleyen bir kontrol sistemi donanımına sahiptir.

Refill line - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

Portatif Değiştirmeli İyon Gidericiler (PEDI)

Rejenerasyon sistemlerinin uygun olmadığı kurulumlarda, portatif değiştirmeli iyon gidericiler (PEDI) mükemmel bir çözümdür. Çok farklı akış hızlarında (500 lt/sa.’e kadar) kullanıma uygun Culligan PEDI sistemleri, iyon değiştirici reçineler aracılığıyla pozitif veya negatif yüklü iyonların her ikisini de azaltabilir. PEDI tanklarınız tükendiğinde bir Culligan servis teknisyeni değiştirme taklarınızı en kısa süre içinde değiştirebilir. Bu sistem tipiyle yatırım maliyetleri azaltılabildiği gibi aşındırıcı ve asitli maddeler gibi yenilenen kimyasallar giderilir.

Top

Dezenfeksiyon ve UV Sistemleri

Alet Düzeni ve Kontrol Sistemleri

Culligan’ın sunduğu kapsamlı dezenfeksiyon çözümleri arasında şunlar yer alır:

 • Klor Dezenfeksiyonu (Klor Dioksit, Klor ve Kimyasal Oksit)
 • UV Sterilizasyonu
 • Ozon
 • pH Ölçerler
 • REDOX Ölçerler
 • Klor Ölçerler
 • Sertlik Ölçerler
 • İletkenlik Ölçerler
 • Bulanıklık Ölçerler
 • Dozaj İzleme
 • Blöf Kontrolü

Top

Atık Su

mbr-culligan_sezionato

Membrane BioReactor (MBR)

Membrane BioReactor (MBR) teknolojisi, konvansiyonel aktif çamurla atık su arıtma yöntemine karşı önemli avantajlar sağlamaktadır.

Daldırma tip, düz tabaka MBR membranları kullanılarak durultucu ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. Böylece arıtma tesisinin kapladığı alan azaltılırken aynı zamanda asılı katı maddeler bakımından daha yüksek kalitede atık madde elde edilir.

Culligan, konteynır ile taşınan paketli tesisler de dahil olmak üzere çeşitli MBR çözümleri sunmaktadır.

Culligan MBR sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin

Duplox - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

DUPLOX

Yoğun havalandırmadan ve 20 saatlik kalma süresinden yararlanan Culligan Duplox ünitesi, toplu döngü çalışması veya kesintisiz akış operasyonu yapabilir. 250 kişiye kadar kanalizasyon atıklarına arıtma yapabilen ünitelere sahip olan Duplox sistemi, atık su sistemlerine kolayca takılıp çalıştırılabilir.

OFSY - Commercial and Industrial water treatment - Culligan

OFSY-WGR

Culligan’ın Omnifiltrasyon sistemi seri halde düzenlenen ve 8 x diyaframlı vanalarla kontrol edilen iki filtre ünitesinden oluşur. Bu filtrelerin her ikisi de çalışır ve geri yıkama yapabilir ve pilot vanayla kontrol edilen bir elektronik programcıyla tam otomatik işlem yapabilir. Modeller 68 m3/sa.’e kadar akışlarda ve maksimum 7 bar çalıştırma basıncında kullanılabilir.

Top

Mobil ve Konteynırla Taşınan Su Arıtma Sistemleri

Mobil ve Konteynırla Taşınan Su Arıtma

Su arıtma teknolojisinin kompakt yapısı sayesinde (basınç filtrasyonu, yumuşatma, ters ozmoz, vb.) Culligan, hızlı dağıtım, kurulum ve mobilite sağlayan konteynırlı su arıtma sistemlerinde öncü olmuştur.

İnşaat kampları veya uzakta yaşayan topluluklar gibi uzak alanlar veya geçici bir süreyle kurulan alanlar için ideal seçenekler olan bu üniteler, çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır ve kuyu suyu, deniz suyu ve nehir suyu gibi çeşitli besleme kaynaklarından alınan suyun tamamen içilebilir hale getirilmesini sağlarlar.

Bize Ulaşın ve Culligan'ın Konteynırla Taşınan Su Arıtma Çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Top

Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?