Şebeke Suyu ve Halka Açık İçme Suyu Çözümleri


Konteynerli Su Sistemleri

Tam su arıtma sistemlerini içeren konteynerli üniteler. Culligan, filtreleme, yumuşatma, ultra-filtreleme, ters osmoz ve dezenfeksiyon teknolojileri sunabilmektedir. Sadece iş sahasına nakliye, bağlantı ve işletime sokma ile 1 günde çalışmaya hazır

Su Kaynakları

Culligan sistemleri, her kaynaktan gelen suyu arıtma kabiliyetine sahiptir:

  • kaynak ve sondaj kuyularından gelen yeraltı suyu
  • nehir ve göletlerden gelen yerüstü suyu
  • tuz giderme işlemi ile deniz suyu

Filtreleme teknolojisi

Culligan, bu proseste kullanılan basınç tankı filtreleme teknolojisini kendi tesislerinde üretmekte ve monte etmektedir; bu da günümüzde mevcut en özelleştirilebilir çözümleri piyasaya en hızlı şekilde sunan şirketlerden biri olmasını sağlamaktadır

Modüler tasarım

Modüler tasarım, filtrelerin paralel olarak ikiz, seri olarak 2'li ve 4-yapraklı yonca şeklinde yapılandırılmasına imkan tanır. Tüm işletim otomatik olarak kontrol edilir. Bu durum, ayarların değişmesi ve başka arıtma işlemlerine gerek olması halinde gelecekte ihtiyaç duyulacak bir genişletmeye imkan tanıyan oda sayesinde, tesislerin özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapılandırılabilmesine imkan tanır.

Tüm ortamlar

Culligan, arsenik, amonyak, ağır metaller, bulanıklık, vs. gibi besleme suyunda bulunan her türlü kirleticiyi arıtacak tüm ortamları sunmaktadır. Suda asılı yüzen katı partiküllerin temizlenmesi için kullanılan patentli çoklu-ortam sayesinde, Culligan’ın sistemi hava karışımı gerektirmez ve işletme maliyetini düşüren flokülasyon (kümelenme) işlemi için de çoğunlukla kimyasal gerektirmez.

Culligan_plus_button tuşlarını tıklayın ve Culligan’ın Şebeke Suyu Uygulamalarına Yönelik Su Arıtma Çözümlerini keşfedin.


Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?

Hemen temsilcilerimizden biriyle görüşün.
municipal drinking water solutions - Culligan

Şebeke Suyuyla İlgili Sorunları Culligan ile Çözün

Belediyeler içilebilecek temizlikte su sağlamakla ilgili ciddi sorunlar yaşıyorlar. 

Nüfusun artması gün geçtikçe eskiyen altyapı üzerinde daha fazla baskı oluşmasına neden oluyor.

Kullanılabilir yumuşak su kaynaklarının azalmasıyla birlikte yönetmeliklerin sıkılaştırılması artık daha fazla yeniden kullanım ve geri dönüştürme olanağı yaratma baskısını artırıyor.

Culligan’ın modüler su arıtma sistemleri bu sorunlara yönelik ekonomik, modüler, güvenilir ve hızlı bir çözüm sunar.

Çok Katmanlı Filtreleme

Culligan 80 yıldan daha uzun süreli geçmişi ile dünyanın farklı bölgelerindeki belediyelere içme suyu filtreleme çözümleri sağlamak için farklı katman tiplerini kullanarak öncülük etmekte ve basınç tankı filtrelemesini geliştirmektedir.

Sorunlu sular için ideal çözüm – Arsenik, demir, manganez, amonyak, bulanıklık ve diğer kirleticiler için çok katmanlı çözümler

Klasik filtre sistemlerinden %60’a kadar daha küçüktür. Culligan’ın sistemlerinin daha yüksek filtreleme hızlarına sahip olması, bu sistemlerin gravite filtrelerinden %60’a kadar daha az yer kaplamasını sağlar.

Tesisinizin geleceğine yatırım yapın. Culligan’ın modüler tasarımı farklı akış hızı seçeneklerinin belirlenmesine ve sistemlerin gelecekteki yönetmelik değişikliklerinde kolayca yükseltilmesine imkan tanır.

Alanı merkezi bir arıtma tesisine bağlamak için kapsamlı boru tesisatı kurmanın ekonomik olmayacağı uzak konumlar veya iletişimler için idealdir.


İçme Suyu için Ters Ozmoz

Culligan’ın nehirler, kuyular ve sondaj kuyularından alınan suyun arıtılmasına yönelik ters ozmoz çözümlerinin yanı sıra deniz suyu RO tuzdan arındırma çözümlerinde de uzun yıllara dayanan deneyimi vardır.

Culligan’ın teknik uzmanlarından oluşan ekibi, işletim maliyetlerinizi en makul düzeyde tutan güvenilir bir içme suyu çözümü sunmak için tesis ekibinizle birlikte çalışacaktır.

Sistemlerimiz tesiste kurulum masraflarını azaltmak ve hızlı ve kolay kurulum imkanı sunmak için kızağa oturtulmuştur.


Zorlayıcı ortamlar için konteyner ile taşınan su arıtma üniteleri

Culligan’ın su arıtma sistemleri, bağımsız su arıtma sistemleri oluşturmak üzere çelik konteynerlere kurulabilir.

Culligan’ın modüler ekipman tasarımları sayesinde su arıtma sistemlerinin tamamı özel besleme suyu parametrelerine uygun şekilde kurulabilir.

Culligan Konteyner Sistemleri şu ihtiyaçlar için idealdir:

  • Şebeke suyu tedarikinin mümkün olmadığı uzak konumlara içme suyu için su arıtması sağlamak.
  • Büyük endüstriyel tesisler inşa etmek için çalışan işçilerin bulunduğu kamplara içme ve sanitasyon suyu sağlamak.
  • Doğal afetlerin vurduğu ve su altyapısının hasar gördüğü bölgelere acil yanıtlar üretmek.
  • Tesiste arızalanma veya acil durum onarımlarının gerçekleştiği dönemlerde geçici olarak su arıtması sunmak.
Municipal water treatments - Culligan

Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?