Culligan Ters Ozmoz Su Sistemleri

Culligan Ters Ozmoz Su Sistemleri ile Daha Etkili Sonuçlar Alın

Son derece etkili membran teknolojisi, kendini kanıtlamış dayanıklı tasarımlarla birleştirildiğinde, Culligan size hızlı bir şekilde ulaştırılan ve çok daha hızlı bir şekilde kurulabilen bir ters ozmoz (RO) sistemi sunabilir. Culligan’ın uzun yıllara dayanan deneyimi ve dünya çapına yayılan binlerce RO Sistem kurulumları vardır. Culligan Ters Ozmoz Su Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Standart borular, yüksek basınçlı kısımda 316 paslanmaz çeliktendir ve düşük basınçlı kısımda ise pvc'dir. Tüm borular, gıda sınıfı standartlarına uygundur

Mikrofiltreleme koruması – RO membranları, 316 paslanmaz çelik muhafazalı 5 mikronluk kartuşlarla korunur

Tam otomatik kontrol, müşteri gereksinimlerine göre yerel bir kontrol paneli veya bir PLC üzerinden yönetilir.

En yüksek kalitede su üretimi için, %98.5 tuz arıtımı ile çalışan Yüksek Verimli membranlar kullanılır.

İleri Düzey İzleme Teknolojisi – Dijital debi ölçerler ve iletkenlik sensörleri, işletimin her noktasını izlerler.

Nakliye kolaylığı ve basit kurulum için geçirmeli tip montaj. Galvanize boyalı çelik konstrüksiyon sayesinde iskeletler paslanmaya karşı dayanıklıdır.

Mutlak güvenilirlik ve paslanma dayanıklılığı için 316 paslanmaz çelikten imal yüksek basınçlı Grundfos pompaları. Yıkama işlemleri için ekstra pompaya ihtiyaç yoktur - Yüksek basınçlı pompayı yıkama işlemleri için kullanmak suretiyle, ikinci bir pompa ihtiyacı ortadan kalkar ve böylece ünitenin sermaye maliyeti düşer.

Ters Ozmoz (RO) su sisteminin faydaları:

 • Masraflarda kayda değer ölçüde azalma
 • Daha yüksek enerji verimi
 • Güçlendirilmiş toplam sistem performansı
 • Daha az tortu
 • Mükemmel lezzet ve berraklık
 • Lekesiz durulama

 

Ters Ozmoz (RO) su uygulamaları:

 • Yiyecek ve İçecek Üretimi
 • Isıtma ve Soğutma Kulesi Ön Arıtma
 • Yüksek saflıkta su sistemleri için ön arıtma
 • Biyofarmasötik İmalatı
 • Su Jeti Kesme
 • Buhar Üretimi ve Nemlendirme
 • Güç Üretimi

Culligan Ters Ozmoz Ürünleri


Culligan IW Evo Acı Su Ters OZmoz Üniteleri Grubu

Standart grupta akış hızı: 5 – 40 m3/sa (talep üzerine 40 m3/sa’in üzerinde akış hızları)

CulliganIW Evo Acı Su Ters Ozmoz serisi, en zahmetli endüstriyel ve kentsel uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

5 ile 40 m3/sa (22 ila 176 GPM) arası akış hızı ihtiyaçları için, 3000 ppm TDS’ye kadar tuzluluk oranlarında arıtma sağlayabilen 7 farklı model.

Yenilikçi modüler ve standart hale getirilmiş bir tasarım kullanan Culligan, en yüksek kalitede yapı, hızlı teslimat ve rekabetçi fiyatlar sunabilmektedir.

Hızlı ve kolay kurulum için üniteler kızağa monteli olarak temin edilir ve çok çeşitli isteğe bağlı aksesuarlar ile bütünüyle yapılandırılabilir.

Top

Culligan SW RO: Ters Ozmozla Deniz Suyunu Tuzdan Arındırma

Standart grupta 60 m3/sa’e kadar akış hızları için (talep üzerine 60 m3/sa’in üzerinde akış hızları)

Culligan’ın Deniz Suyu (SW) Ters Ozmoz serisi, su kıtlığı olan bölgelerde müşterilerine maliyet etkin ve güvenilir bir çözüm sunmaktadır. Tuzdan arındırma üniteleri, 45.000 ppm’ye kadar tuzluluk oranlarında suyu arıtmak ve standart grupta 60 m3/sa’e kadar akış hızları (daha büyük akış hızları sağlayan tesisler talep üzerine temin edilebilir) sağlayabilmektedir. SW RO üniteleri modüler olup istenen daha yüksek akış hızlarına ulaşmak için kolay bir şekilde bağlanabilir. Yapısında kullanılan malzemeler, korozyon direnci için paklanmış ve pasivasyonu yapılmış dupleks 2205 yüksek basınç borusu da kullanılarak yüksek tuzluluk oranına sahip sular için uygun hale getirilmiştir.

Kurulum kolaylığı için üniteler kızağa monte edilmiştir. Culligan’ın modüler standart tasarımları sayesinde en hızlı şekilde teslim alırsınız.

Top

RO G1 Series - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan G1 Ters Ozmoz Su Sistemleri

Akış hızı 0,04 – 0,35 m3/sa

G1 RO, yüksek performanslı ticari ve hafif endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış kompakt bir RO sistemidir.

Ürün tahliyesi için dijital akış ölçeri, basınç kontrol giriş/çıkışı için basınç ölçerleri, üretilen su kalitesi ve geri kazanım hızı için çevrimiçi cihaz düzeni ve yüksek verimlilikte ters ozmoz membranlarına sahiptir. Ünite, aynı zamanda sistem izlemesi yapan Culligan Akıllı Kontrol Cihazı’nı kullanır. Bu sistemde, 4 farklı dilde metin ekranı ve çeşitli su fışkırtma modları vardır. Bu akıllı kontrol cihazı, ünitelerin iki geçişli ve farklı yapılandırma seçenekleriyle modüler konfigürasyonunun yanı sıra bina yönetim sistemleri ve PLC’ler gibi ağlara basit bağlantıyla kullanılmasına da imkan tanır.

G1 RO yüksek teknoloji, izleme ve güvenilirlik düzeyleri gerektiren ticari uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.

Top

RO M1 Series - Commercial Water Treatment Products - Culligan

Culligan M1 Ters Ozmoz Su Sistemleri

Akış hızı 0,04 – 0,35 m3/sa.

Geliştirilmiş özelliklerle donatılan M1 RO sistemi, maksimum 350 lt/sa. akış hızı gerektiren ticari uygulamalar için tasarlanmıştır. Sistem duvara monte edilerek veya zemine kurularak kullanılabilir. M1 modelinde giriş basıncı ve çıkış kontrolü için ön arıtma tortu filtresi, akış ölçerler ve basınç ölçerler bulunur. Bu ünite Culligan CP kontrol paneli aracılığıyla kontrol edilir.

Top

RO E1 Series - Commercial Water Treatment Products - Culligan

Culligan E1 Ters Ozmoz Su Sistemleri

Akış hızı 0,04 – 0,35 m3/sa.

E1 Ters Ozmoz Sistemi işletim ve son arıtma maliyetlerini azaltan bir ekonomik su arıtma sistemidir. E1 Ters Ozmoz sistemi suyunuzun lezzetini olumsuz yönde etkileyen ve ekipmanda tıkanmalara neden olan kirleticileri gidererek bakım masraflarınızı düşürmenize yardımcı olur. İhtiyaçlarınıza uygun bir sistem yapılandırması kullanarak kurulum maliyetlerinizi kontrol altında tutun. Kullanımı kolay bir elektronik kontrol cihazıyla işletim maliyetlerinizi düşük tutun.

Top

AQUA-CLEER SB200 - Commercial Water Treatment Products - Culligan

Culligan AquaCleer SB 200 – Entegre Ön Arıtma + RO Su Sistemi

Akış hızı 1,5 m3/sa. yumuşak su0,2 RO su m3/sa.

Aqua-Cleer SB 200, ters ozmoz sisteminin yanı sıra ön arıtma fonksiyonuna da sahip bir komple su arıtma sistemidir. Her ortama kolayca kurulabilmesi için tüm özellikler az yer kaplayan küçük bir ünite içinde sunulmuştur. Bulaşık makineleri gibi bazı uygulamalar için yumuşatılmış suya ihtiyaç duyulan yiyecek hizmetine yönelik kurulumlar ve ters ozmoz sisteminin gerekli olduğu örneğin kahve servisi yapan kafeler için ideal bir seçenektir.

Sistem iyon değiştirme reçine yumuşatıcı, tuzlu su sistemi, mikrofiltrasyon, ters ozmoz su kloru giderme ve basınç toplayıcı tankı içerir.

Top

MFP 4-44- Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan MFP – Orta Akış Hızları için Ters Ozmoz (RO)

Akış hızı 0,4 – 3,6 m3/sa.

En kaliteli bileşenlerin ve üretim yöntemlerinin kullanıldığı MFP ters ozmoz ünitesi her konumda içme suyu ve endüstriyel proses suyu üretmek için ideal bir seçenektir.

Sistem modüler ve kompakttır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır. MFP RO, paslanmaya karşı dayanıklı olması için kaynaklı parça kullanılmadan bir çelik iskelete yerleştirilmiştir. Sistem, tüm çalıştırma koşullarını izleyen ve akışı, iletkenliği ve diğer çalıştırma parametrelerini görüntüleyen bir elektronik kontrol paneli aracılığıyla kontrol edilir.

Top

IW-IWE - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan IW Yüksek Akış Hızı Ters Ozmoz Üniteleri Serisi

Akış hızı 5 – 100 m3/sa. (standart aralıkta) (istediğinde 100m3/sa. üzerinde akış hızları kullanılabilir)

Miktarı ne olursa olsun suda asla kalite problemi yaşamazsınız. Culligan’ın Aqua Cleer IW serisi ters ozmoz üniteleri suyu en zorlayıcı ve detaylı sektörel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde işlemden geçirmenize yardımcı olur. Yüksek etkili membran teknolojisindeki en son yeniliklerden yararlanan IW ters ozmoz serisi su israfını azaltırken yüksek hacimde suyu işlemden geçirebilir. Üniteler çabucak kurulabilmeleri için kızağa oturtulmuştur ve standart tasarımları sayesinde tesiste yapılan kurulumlardan %40’a kadar daha hızlı teslimat imkanı sunarlar. Boru tesisatında gıdada kullanılabilir kalitede, paslanmaya karşı dirençli AISI 316 Paslanmaz Çelik, PVC ve polietilen gibi malzemeler kullanılmıştır. Sistemi bir lokal kontrol paneliyle veya bir dokunmatik panelli PLC elektronik kontrol cihazı aracılığıyla yönetebilirsiniz.

İyi su kalitesi ekipmanda paslanmaya ve tıkanmaya neden olabilecek kirleticileri azaltarak endüstriyel işlemleri daha iyi hale getirir, dolayısıyla Culligan IW RO sistemine yaptığınız yatırımın karşılığını yıllar boyunca alabilirsiniz.

Top

SW - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan SW RO – Deniz Suyu Tuzdan Arındırma Ters Ozmoz

Standart aralıkta 60 m3/sa.’e kadar akış hızları (istediğinde 60m3/sa. üzerinde akış hızları kullanılabilir)

Culligan’ın Deniz Suyu ters ozmoz (SW) serisi, su kıtlığı çekilen bölgelerdeki müşteriler için ekonomik ve güvenilir bir çözüm sunar. Tuzdan arındırma üniteleri standart aralıkta 60m3/sa.’e kadar akış hızlarına ve 45000ppm’e kadar tuzluluk değerine sahip suya arındırma işlemi uygulayabilir (istendiğinde daha yüksek akış hızlarına uygun çözüm sunulabilir). SW RO üniteleri modülerdir ve gerektiği zaman daha yüksek akış hızlarını yönetmek üzere kolayca bağlanabilir. Üretimde kullanılan malzemeler, tuzluluk oranı yüksek suya karşı dayanıklıdır. Kullanılan çift 2205 yüksek basınç borusu paklanmış ve paslanma direnci için pasifleştirilmiştir.

Üniteler kurulum kolaylığı sağlamak üzere kızağa oturtulmuştur ve Culligan’ın modüler standart tasarımları sayesinde en kısa süre içinde size teslim edilebilirler.

Top

Sıkça Sorulan Sorular

Ters ozmoz (yaygın şekilde RO olarak kısaltılır) suyu su içinde çözünen maddelerden ayrıştırmak için yarı permeabl membranların özelliklerinden yararlanır. Basınç uygulayarak suyu membrandan geçirebilirsiniz: Saf su (süzüntü), tuz içeren sudan (atık) iyi bir şekilde ayrıştırılır. Olası en güçlü filtreleme seviyesinde işlem yapan ozmotik membran sadece tuzlar ve inorganik maddeler için değil, moleküler ağırlığı 100 daltondan daha büyük olan organik maddeler için de bir bariyer işlevi görür. Bu nedenle mikro kirleticilere, pestisitlere, pirojenlere, virüs ve bakterilere karşı mükemmel bir koruma sağlar. Ters ozmoz, kimyasal maddelerin yenilenerek kullanılmasını gerektirmeyen bir fiziksel temizleme işlemidir. Ters ozmoz teknolojisi çok yönlülüğü, kusursuz performansı ve kullanım kolaylığı sayesinde eksiksiz güvenlik sunar.

Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?