Culligan Su Yumuşatma Sistemleri

Dünyanın öncü su yumuşatma sistemlerinden biriyle proses ekipmanını koruyun.

Culligan’ın yumuşatıcı serisi, sektörün en kapsamlı seçeneklerinden biridir. Saatte 1 ila yüz metre küpe kadar akış oranları için müşterilerin küçültme ölçeği taleplerini kusursuz şekilde karşılar.

HE (Yüksek Etkili) modelleri gibi ürünlerde bulunan Aşamalı Akış, Culligan Akıllı Kontrol Cihazı, Tuzlu Su Geri Kazanımı ve Aqua-Sensor® teknolojileri benzeri yenilikçi teknolojilerle Culligan Yumuşatıcı sistemleri, pazarın en etkili ve ileri teknolojili sistemleri arasındadır. Culligan’ın Su Yumuşatıcıları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Culligan Yüksek Verimli Yumuşatıcı

Tuz, su ve elektrik tüketimini optimize etmek için patentli teknolojilerle işletim maliyetleri %46 azalır

Akıllı Kontrolör & Yüksek Verimli Vana

 • Çok dilli tam metin gösterimi
 • Uzaktan kumanda ekranına, bina yönetim sistemlerine, PLC'lere, vs. bağlaması kolay
 • Tuz veya servis gerekmesi halinde, opsiyonel modem bağlantısı Culligan'ı bilgilendirir
 • Verimi artırıcı artan akış rejenerasyonu

Deniz suyu geri kazanımı

Opsiyonel deniz suyu geri kazanım sistemi, yeniden kullanılabilir deniz suyunun bir kısmını rejenerasyon esnasında deniz suyu tankına geri gönderir, böylece tuz kullanımında %25'e kadar tasarruf sağlanır

AquaSensor®

Sadece gerektiğinde rejenerasyon – Opsiyonel aquasensor dahili sensörü sayesinde, rejenerasyonlar sadece reçine bitmek üzereyken başlatılabilir

FRP tankları

48" tanka kadar yüksek etkili FRP tankları kullanılır veya 120" çapa kadar gıda sınıfı epoksi kaplamalı çelik tanklar kullanılır

Reçine ortam

Culligan yumuşatıcı sistemlerinde yüksek verimli Cullex® reçinesi kullanılır. Reçine, oldukça gözenekli, kehribar renginde ve tercihli olarak sertlik iyonlarını alan ve bunların yerine "yumuşak" bir iyon olan sodyumu ekleyen "değiştirme bölgeleri" ile kaplı plastik taneciklerden oluşur. Reçine bittiği zaman, bir tuzlu deniz suyu çözeltisi kullanılarak reçine “rejenere edilir” ve yumuşatma işlemi tekrar başlar.

Deniz suyu tankları

Daha fazla tuza ihtiyacınız olacağını önceden tespit için, akıllı deniz suyu sensörleri de dahil olmak üzere paslanmaz bileşenlerden oluşan uzun ömürlü deniz suyu tankları.

Progresif Akış

Culligan Akıllı Kontrolörünün progresif akış özelliğini kullanan yumuşatıcılar, zincir modeliyle monte edilebilir ve akışın gerektirdiği şekilde çalışır ve dururlar; böylece en yüksek oranda su kullanımının yönetilebilmesi sağlanır.

Culligan Su Yumuşatıcı Ürünleri


he softener - water for homes - Culligan

Culligan Yüksek Etkili (HE) Su Yumuşatıcıları

Akış aralığı 3 – 8,5 m3/sa

Culligan Yüksek Etkili (HE) 1” ve 1,5” Yumuşatıcılar, daha düşük işletim maliyeti için geliştirilmiş verimlilik sağlayan patentli teknolojilere sahiptir. Klasik puantörlü yumuşatıcılardan yaklaşık %36 oranına kadar daha verimlidir. HE yumuşatıcı, ekipman performansını etkileyen tortu birikimini önleyerek kireçli suda bulunan kirleticileri giderir. HE modelindeki Culligan Akıllı Kontrol Cihazı ile yumuşatıcı, gelen su durumuna göre ayarlanır ve gerektiği zaman yeniden üretilir. Müşteriler aynı zamanda tek bir tesiste ve birden fazla tesiste günde 24 saat su arıtma sistemi performansını, sarf malzemesi kullanımını ve bakım ihtiyaçlarını izleyebilir.

Culligan HE Yumuşatıcılar Yukarı Akışlı, Aşağı Akışlı veya Aşamalı Akışlı yapılandırmalar olarak sunulur.

Top

High Efficiency water filter Twin - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan Yüksek Etkili (HE) TWIN Su Yumuşatıcıları

Akış aralığı Tank başına 3 – 8,5 m3/sa

Özel patentli teknolojisi sayesinde, 1” ve 1,5” bağlantı versiyonları bulunan Culligan HE Çift Yumuşatıcılarında, hizmet kesintisi gerekmeden arıtılmış su sağlayabilen iki yumuşatma kolu bulunur. Böylelikle çeşitli sektörel ve profesyonel uygulamalar için oldukça yüksek verimlilik garantisi elde edilir.

 

Top

Culligan CTM Su Yumuşatıcıları

Akış aralığı 18 – 23 m3/sa

Culligan’ın Ticari CTM Yumuşatıcıları, çok çeşitli ürün özellikleri sayesinde otel/konaklama, kuruluşlar, gıda ve diğer ağır olmayan sektörlerin farklı hafif ticari uygulamalarına uygundur. Tek ya da çok tanklı yapılarda üniteler mevcuttur. CTM’de ileri düzey ölçüm ve iletişim için eklenebilecek birçok seçenek de bulunmaktadır.

 

Top

Ultra Line HA Softners - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan Ultra-Line HA Su Yumuşatıcıları

Akış aralığı 18 – 34 m3/sa

Küçük ve orta ölçekli sektörel uygulamalarda ideal seçenekler olan Culligan’ın Ultra-Line HA yumuşatıcılar, aşınmanın önlenmesi için gıdaya uygun sentetik yapıştırıcı ile ağır hizmete uygun çelik malzemelerle üretilmiştir. Sistem, Culligan’ın kontrol cihazı ve dayanıklı noril plastik vanalar sayesinde tam otomatiktir. İhtiyaçlara uygun şekilde süreye, hacme veya su kalitesine göre yenileme yapılabilir.

 

Top

ULTRA LINE HB Softener - Commercial and Industrial Water Treatment Products - Culligan

Culligan Ultra-Line HB Su yumuşatıcıları

Akış aralığı 50 – 227 m3/sa

Büyük su yumuşatma uygulamaları için tasarlanan Culligan ultraLine HB yumuşatıcılar, 227m/sa.’e kadar akışlarda su yumuşatması yapabilir. Tankların ağır hizmete uygun çelikten ve sentetik yapıştırıcı kaplamalı konstrüksiyondan oluşması sayesinde uzun ömür garantisi verilir. Tam otomatiktir ve hassas Culligan marka özel diyafram vanaları kullanılır. Ultra-Line HB yumuşatıcı, büyük ölçekli su yumuşatma uygulamaları için ideal bir seçenektir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kireçli su, içinde magnezyum, demir ve manganez gibi çözünmüş mineraller ve sıklıkla kalsiyum bulunan sudur. Su, bir rezervden gelsin veya yeraltı su tabakasından geçerek yeryüzüne ulaşsın, hareket ettikçe doğal olarak sertleşir. Su sertliği belediyeler tarafından tedarik edilen veya kuyulardan çıkarılan suda görülen en yaygın su sorunudur. Kireçli su, tortu birikimine (genelde kalsiyum karbonat veya kireç birikintisi olarak bilinir) neden olabilir. Suyun kullanıldığı aparat veya ekipman içinde ancak özellikle suyun ısıtıldığı kazan, ısıtıcı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, soğutma sistemleri vb. gibi cihazlarda birikme görülür. Bunun enerji tüketimi ve verimlilik üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Sıcak su sisteminizde sadece 1mm’lik bir kireç birikintisi bile enerji kullanımınızı %7* oranında artırabilir. En yaygın ve etkili kireçli su arıtma yöntemi bir su yumuşatıcı kullanmaktır.

* Kaynak: http://www.carbontrust.com/media/7411/ctv051_low_temperature_hot_water_boilers.pdf

Culligan’ın su yumuşatıcılarında başta Kalsiyum (Ca2+) ve Magnezyum (Mg2+) iyonları olmak üzere tortu birikimine neden olan belirli iyonlar üzerinde etkili olan Cullex® iyon değiştirici reçine kullanılır. Bu iyonlar sodyum iyonlarıyla değiştirilir.

Mevcut sodyum Na+ iyonlarının tümü kalsiyum veya magnesyum iyonlarının yerini aldığında reçinenin yeniden doldurulması veya daha yaygın kullanılan tarifiyle bir sodyum klorür çözeltisi (tuzlu su çözeltisi) ile Ca2+ ve Mg2+ iyonları ayrıştırılarak yenilenmesi gerekir.

Ünite bu şekilde sadece tuzlu su çözeltisinin düzenli olarak yenilenmesiyle suyu yumuşatmaya devam eder.

Yumuşak su kullanmanın bazı avantajları:

 • Tortuda azalma
 • Daha uzun ekipman ömrü
 • Daha düşük enerji ve su tüketimi
 • Daha az bakım, kimyasal ve deterjan masrafı
 • Kazanlar için ön arıtma
 • Soğutma kulesi su üretimi
 • Petrol alanı buhar enjektörleri için ultra yumuşak su
 • Yiyecek ve içecek üretimi için bileşen, proses ve kullanım suyu
 • Ticari mutfaklara yönelik su kullanım tertibatları
 • Nemlendirme ve Havalandırma
 • Ters Ozmoz (RO) ve İyon Giderimi (DI) ön arıtması

Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?