Culligan Su Filtreleme Sistemleri

Culligan pazarın en kapsamlı filtreleme teknolojilerinden birine sahiptir.

Bağımsız üniteler veya sistem parçaları halinde sunulan Culligan’ın filtreleme teknolojileri şunları içerir:

Otomatik Temizlemeli Filtreler

Otomatik temizlemeli filtreler, çok yönlü ve ekonomik çözümlerdir. Küçük ölçekli su filtreleme sorunları için ideal seçeneklerdir. Hassas ekipmanları korumak amacıyla genelde askıdaki katı maddelere karşı bariyer olarak kullanılırlar. Otomatik temizlemeli filtreler, modele bağlı olarak tam otomatik veya yarı otomatik olarak kontrol edilen bir geri yıkama sisteminden faydalandıkları için kartuş değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Bu çözümlerle maksimum 52 m3/sa.’e kadar akış hızında 50 ila 500 μm aralığında filtreleme yapılabilir.


FAS yarı otomatik filtre

1 ve 1,5” bağlantılarla kullanılabilen FAS yarı otomatik filtre, 8 m3/sa.’e kadar nominal akış hızı kapasitesine sahiptir. Yarı otomatik geri yıkama filtreleme modu, gerektiğinde kullanıcı tarafından manuel olarak çalıştırılabilir.

EASY yarı otomatik filtre

EASY yarı otomatik filtre 9,5m3/sa.’e kadar akış hızlarında çalışabilir ve 1, 1,5 ve 2” bağlantılarla kullanılabilir.

easy a filtration- Culligan

Easy Tam Otomatik Filtre

Easy A filtresinde yapılandırılabilir bir zamanlayıcı ile kontrol edilebilen tam otomatik temizleme sistemi vardır ve bu filtre, 8 m3/sa. akışa kadar, sudaki askıdaki katı madde seviyesini azaltmak için kullanılır. 1, 1,5 ve 2” bağlantı parçası seçenekleri mevcuttur.

Easy Max and Easy Max A - Water Filtration - Culligan

Easy Max ve Easy Max A

Daha yüksek kapasiteli (52m3/sa.’e kadar akış hızları) uygulamalar için 2” bağlantılı (vidalı) ve ND 65-80-100 (flanşlı) EASY MAX otomatik temizleme filtreleri kullanılabilir. Bu filtrenin otomatik ve yarı otomatik modelleri vardır.

Top

Kartuş Mikrofiltrasyonu

Mekanik kartuş filtrelemesi küçük ölçekli su filtrelemesinde kullanılabilecek dayanıklı ve ekonomik bir çözümdür. Pahalı arıtma sistemlerinde ön arıtma ve ekipman koruması için idealdir.


Gard System - Water Filtration System - Culligan

GARD Sistemi

Bu son derece çok yönlü modüler sistem sayesinde filtreler, herhangi bir uygulamaya uygun hale getirilmek üzere çok sayıda yapılandırmayla birleştirilebilirler (paralel, seri, seri-paralel, vb.). Giriş ağzındaki süzgeç filtre, 80 mikron ila 1 mikron arasındaki partiküllerin filtrelemesini yapabilir. Askıdaki katı maddeler için gıdalara yönelik polipropilen filtre kartuşu, paslanmayı önlemek için kristal fosfat kartuş ve organiklerin ve renk partiküllerinin emilimine yönelik aktif karbon kartuş seçenekleri mevcuttur.

FGX3 - Commerical & Industrial Water Treatment Products - Culligan

FGX3

Kartuşların hızlı değiştirilmesi için bir çabuk çıkarılan bir klemp sistemi kullanılan ve UNI 338 vidalı giriş/çıkış bağlantılarına sahip 1,5”, 2,5” ve 3” AISI 316 paslanmaz çelik mahfazaya yerleştirilen FGX3 filtreleme sistemi, dayanıklı ve ekonomik bir filtreleme sistemidir. 45m3/sa.’e kadar akış yapabilen FGX3 serisi filtrelerin çok çeşitli filtreleme seviyeleri (1 – 5 – 20 mikron) vardır ve birçok kartuş boyunun takılmasına imkan tanıyacak kadar esnektir. Sistem kolay zemin kurulumu için bir tripod desteğiyle birlikte sağlanır.

Top

Çok Katmanlı Filtreleme

Hi-Flo 6-9 Twin - Culligan

80 yılı aşan deneyimiyle Culligan su arıtmasında bir dünya lideridir, şimdiye dek her türlü su sorununu başarıyla çözmüştür. Culligan sınıfının en iyisi su filtrelemesi sunmak için basınçlı filtreleme teknolojisini ve yenilikçi çok katmanlı filtreleme çözümlerini kullanır.

En yüksek kalite düzeyinin garantilenmesi için, büyük filtreleme sistemlerimizde tank kaynaklaması ve montaj işlemlerinin büyük çoğunluğu İtalyan mükemmellik merkezimizde yapılmaktadır. Dünya çapındaki başarılı kurulumlarıyla Culligan’ın size suyla ilgili her türlü sorunun kesinlikle çözülebileceği, güvenilir ve uzun ömürlü bir su arıtma sistemi sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Culligan'ın Çok Katmanlı Su Filtreleme Sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dinamik Separatörler

Dinamik separatörler suyun içindeki askıdaki katı maddeleri (örn. kum) temizlemek amacıyla tasarlanmış filtrelerdir. Temizleme kapasiteleri %98’e eşittir ve buna 80 mikrondan büyük ve 1 kg/dm3’ten daha fazla ağırlığa sahip tüm partiküller dahildir. Dinamik separatör diye adlandırılmasının nedeni, santrifüjlü su hareketi kullanarak katıları sıvıdan ayırmasıdır. Bu nedenle ünitede mekanik hareketli parça yoktur, bu sayede hemen hemen tüm operasyon ve bakım masrafları ortadan kalkar.


dsa dynamic separator - Culligan

Culligan’ın DSA Dinamik Separatör Serisi

Bu çok yönlü modüler sistemi sayesinde, filtreler herhangi bir uygulamaya uygun hale getirilmek üzere birden fazla kombinasyonda (paralel, seri, seri-paralel vb.) birleştirilebilir.

Girişte bir süzgeç filtre kullanılarak 80 mikron ile 1 mikron arasındaki çeşitli elemanların filtrelemesi yapılabilir.

Askıdaki katı maddeler için gıdada kullanılabilen polipropilen kartuşlar ve paslanma önleme için kristal fosfat kartuşların yanı sıra organiklerin emilmesi ve renk giderimi için aktive edilmiş karbon kartuşlara sahip filtreler kullanılabilir.

Top

Aradığınızı bulamıyor musunuz veya daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz?